Pandemie onemocnění covidu‑19 změnila životy všech. Miliony lidí měly to štěstí, že mohly během lockdownu pracovat z domova, zatímco jiní byli nuceni vystavit se riziku nákazy, aby zabránili kolapsům měst či ekonomik. S tím, jak pomalu opouštíme covidové období, si lze povšimnout obnovené pozornosti, která se na pracovištích upíná k problémům sociální nespravedlnosti, ekonomické nerovnosti, společenské odpovědnosti firem, rozmanitosti a inkluzi. Loni jsme malé skupině vůdčích osobností z různých oborů položili otázku: „Změnil se pracovní svět navždy?“ Jejich odpovědi jsme upravili a zkrátili.

Lidé hledají skutečné naplnění

Vicky Lauová, šéfkuchařka a majitelka restaurace Tate Dining Room v Hongkongu

010 Vikend 08

V posledních dvou letech došlo k rychlému rozvoji potravinářského a nápojového odvětví. Restaurace a bary se snažily přizpůsobit novým podmínkám a přežít bezprecedentní pravidla a nařízení vydávaná kvůli pandemii, což v důsledku vedlo k zániku tisíců podniků po celém světě. Kvůli plošným uzávěrám a díky novým technologiím řada lidí změnila zaměstnání nebo si začala budovat zcela novou kariéru. Zaměstnanci restaurací tradičně budovali své kariéry v jednom podniku, zatímco nyní začali přebíhat mezi několika zaměstnáními nebo je rychle za sebou mění. Lidé začali hledat opravdové naplnění osobních i profesních životů a vzhledem k tomu, že elektronické obchodování je dnes úplná hračka, stávají se dosavadní zaměstnanci svými pány a zakládají vlastní podniky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.