Vyrůstal jsem v nigerském městě Arlit. Mnoho dospělých z mého okolí tehdy pracovalo v dolech. Bylo to v devadesátých letech, dávno předtím, než jsem začal snít o psaní hudby a hraní na kytaru. Pamatuji si, jak horníci, kteří pracovali dlouhé dny v podzemí a domů se vraceli až pozdě v noci, často onemocněli. Kvůli radiaci v uranových dolech se u řady z nich vyvinuly závažné zdravotní problémy – respirační onemocnění, plicní choroby či ochrnutí. Nemoci postihovaly také ženy. Vzpomínám si, že u nich docházelo k předčasným porodům. A rakovina byla rozšířená nejen u mužů a žen, ale postihovala také děti.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se