Už asi hodně lidí, kteří mají peníze v penzijku, při pohledu na dosavadní výsledky napadlo, jestli ho raději nezrušit a neinvestovat si po vlastní ose. A je to určitě zcela legitimní otázka. Rentiér proto vypracoval analýzu, která říká, kdy to má potenciálně smysl. Naprostá většina lidí by ale měla řešit úplně jinou věc – neměla by zapomenout udělat v rámci penzijka krok, který rozhodne, zda budou mít solidní rentu k důchodu, nebo naopak o značnou část peněz reálně přijdou. Čas učinit klíčové rozhodnutí se navíc rychle krátí a každý odklad bude v důchodu poměrně cítit.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Co by měla udělat většina lidí v penzijku, aby se jim neznehodnocovaly úspory.
  • Kdy dává a pro koho smysl odejít z penzijka a založit si DIP.
  • U koho hledat nejzajímavější DIP a kolik vydělávají nejpopulárnější investice.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se