Nápad na mobilní aplikaci, která by pomáhala duševnímu zdraví lidí, měli Jiří Diblík a Ondřej Kopecký těsně před pandemií covidu‑19. „Data v tu dobu začala jasně ukazovat, že se lidé v dnešní době necítí dobře,“ říká Diblík, který sám od patnácti let trpí panickými atakami. V průběhu lockdownů pak začalo být jasné, že svépomoc a péče o vlastní psychiku je oblast s velkým potenciálem.
Příležitost cítí i investoři, kteří od té doby do aplikace VOS Health nasypali přes 60 milionů korun. K investicím od společností Miton a Reflex Capital si Diblík s Kopeckým letos v lednu přidali nového lead investora Soulmates Ventures a koinvestora Purple Ventures, kteří do aplikace vložili 36 milionů korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








