Firmy v Česku se stále více zajímají o svou uhlíkovou stopu. Řada společností si teď proto dělá obrázek, jak moc zatěžuje planetu a na kolik by je uhlíková stopa mohla v budoucnu vyjít. „Často si ani netroufají hádat, jestli na tom jsou dobře, nebo špatně,“ říká Karel Kotoun, zakladatel a spolumajitel společnosti Green0meter, která se měřením uhlíkové stopy zabývá a která taky letos získala cenu ČSOB za udržitelné inovace.
Přitom ani Karel Kotoun, ani jeho obchodní partner Jan Zvěřina ještě před třemi lety netušili, jak zelená přemaluje jejich životy. „Honza za mnou přišel a vyprávěl mi, jak jedna banka nedala úvěr teplárnám kvůli tomu, že nejsou udržitelní, a že by nebylo špatné zaměřit se na offsetování emisí,“ říká Karel Kotoun, proč jim uhlíková stopa přišla jako dobrá příležitost pro rozjezd nového byznysu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








