Je to šest let, co americká Agentura pro životní prostředí zveřejnila informaci, která otřásla světem automobilismu. „Koncern Volkswagen nainstaloval do svých modelů aut na dieselový pohon vyrobených mezi lety 2009 a 2015 software, který obchází emisní normy Agentury pro životní prostředí. Tato vozidla produkují až 40krát více znečištění, než povolují normy,“ uvedla organizace. Během několika dní se ukázalo, že problém, který dostal nálepku Dieselgate, je mnohem hlubší a týká se také aut prodaných v Evropě i jiných automobilek, například Renaultu nebo Nissanu. Volkswagen pod tlakem přiznal, že podvodný software, který falšoval výsledky testů emisí oxidů dusíku, nahrál do 11 milionů vozů značek Volkswagen, Audi nebo Škoda. Během čtyř dní od propuknutí skandálu se akcie skupiny propadly o třetinu a na manažery Volkswagenu se začaly valit žaloby.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








