VW ID.4 je dvojče Škody Enyaq iV, na rozdíl od elektrické škodovky se ale chystá do velkého světa. Volkswagen se bude vyrábět a prodávat nejen v Evropě, ale také v závodech VW Číně a USA. Je to dobrý příklad, na kterém se dá demonstrovat, že auta do zásuvky udělala za posledních pět let neskutečný pokrok a že i takové automobilové giganty ze starého světa, jakým je německý koncern, mohou během několika roků vyvinout a postavit funkční elektromobil, který už netahá za zoufale krátký konec provazu. Třeba když přijde řeč na srovnávání s konvenčními auty.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



