VW ID.4 je dvojče Škody Enyaq iV, na rozdíl od elektrické škodovky se ale chystá do velkého světa. Volkswagen se bude vyrábět a prodávat nejen v Evropě, ale také v závodech VW Číně a USA. Je to dobrý příklad, na kterém se dá demonstrovat, že auta do zásuvky udělala za posledních pět let neskutečný pokrok a že i takové automobilové giganty ze starého světa, jakým je německý koncern, mohou během několika roků vyvinout a postavit funkční elektromobil, který už netahá za zoufale krátký konec provazu. Třeba když přijde řeč na srovnávání s konvenčními auty.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se