Hranice Ruska jsou pro cizince momentálně víceméně uzavřené, existují ale výjimky. A jednou z nich jsou lidé, kteří se chtějí nechat očkovat vakcínou Sputnik V. Tu Kreml používá jako nástroj v zahraniční politice a i k turistům, kteří do země zavítají, aby se jím mohli nechat očkovat, se staví kladně. Dokonce je vítá. "Očkování Sputnikem V v Rusku! Kdo je na palubě?" objevilo se nedávno na oficiálním účtu v angličtině na Twitteru. Prostředníkem jsou cestovní kanceláře, jako třeba norská agentura World Visitor, která nabízí cesty do Ruska. K dispozici je několik balíčků: základní za 1200 eur, tedy asi třicet tisíc korun, nabízí dvě cesty do Ruska, které dělí víc než dvacet dní a při každé dostane zájemce jednu dávku Sputniku. Za tři tisíce eur, což je bezmála 80 tisíc korun, je součástí pobyt v ruském zdravotním středisku, který zahájí a ukončí injekce s vakcínou. A třetí možnost, na kterou Norové lákají, je dovolená v Turecku, přičemž cestou tam i zpět je mezipřistání v Moskvě a přímo na letišti dostanou turisté vakcínu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.